Brainobrain metodologiju

… kreirali su stručnjaci iz oblasti dječije psihologije, edukacije i matematike. Program je nastao u Indiji 2003 godine, a od tada se proširio na više od 30 zemalja svijeta i preko 900 edukativnih centara.
Cilj programa Brainobrain je da svako dijete potpuno probudi svoju domišljatost i postigne više životnih ciljeva koristeći većinu svojih mentalnih sposobnosti. Razvijajući svoj mozak, djeca postaju samosvjesna i odgovorna, poboljšavaju kvalitet svog života i ljudi oko sebe, povećavaju intelektualni kapacitet i emocionalnu inteligenciju, poboljšavaju svijet oko sebe!
Učenje se zasniva na dva osnovna stuba – VAK metodologija i NLP za djecu
MOZGALICA BRAINOBRAIN
MOZGALICA BRAINOBRAIN
MOZGALICA BRAINOBRAIN
Istraživanja su dokazala da je najbolji način za učenje zapravo upijanje novih informacija kroz više čula. Na BrainOBrain časovima koristimo tri: vid, sluh i dodir. Sve vježbe koje predavači izvode sa djecom aktiviraju njihov mozak, podstiču ih da budu radoznali i razvijaju najvažnije intelektualne i životne vještine.
Časovi su vrlo aktivni i interaktivni tako da ne provodimo vrijeme sjedeći i gledajući u tablu. Sva djeca učestvuju u aktivnostima koje podrazumijevaju i fizičke vježbe koje podstiču bolju koncentraciju, aktiviraju neurone i omogućavaju održavanje pažnje.
Kroz ovu metodu, djeca takođe razvijaju i sposobnost multitaskinga.
BrainOBrain je jedini program za djecu koji sadrži NLP u okviru svoje metodologije.
Neurolingvističko programiranje već decenijama koriste najuspješniji preduzetnici, menadžeri i značajni lideri. Ove tehnike omogućavaju im da na pravi način iskoriste sve svoje snage i lako postignu sve ciljeve koje sebi zacrtaju.
Osim samopouzdanja, oni koji su vješti u NLP-u lako komuniciraju sa drugima, uspješni su u svojim akademskim i profesionalnim karijerama i lako vode čak i velike timove.
Tehnike koje djeca uvježbavaju na BrainOBrain časovima prilagođene su njihovom uzrastu, individualnim potrebama i nakon što ih usvoje, ostaju im za cio život.
Abakus je drevna računaljka.
Vjerovatno se pitate zašto koristimo ovako staru „tehnologiju“ u moderno doba, kada postoje kalkulatori i računari koji matematičke operacije obavljaju nevjerovatnom brzinom.
Abakus je tu da uključi kinestetički aspekt učenja, tj. dodir, ali i da podstakne vizualizaciju. Iako nam abakus omogućava da naučimo da računamo nevjerovatno brzo (poput digitrona), ovo nije njegova osnovna namjena. Da, BrainOBrain đaci sa lakoćom bez papira i drugih pomagala množe trocifrene brojeve, čak i uz distrakcije sa strane. Ipak, brzo računanje nije osnovna namjena abakusa.
Kroz „mentalnu aritmetiku“ na najlakši način se aktiviraju obje moždane hemisfere, budi se potpuni intelektualni potencijal djeteta i razvijaju se vještine koje smo već spomenuli.